יום שני, 7 בינואר 2008

תסמונת הינאמיזאווה.

higurashi-kai2.jpg

היגוראשי נו נאקו קורו ני קאי. סיימתי.
אני לא בטוחה איזה מהסדרות אני חושבת שיותר טובה. אני לא בטוחה איזה מהסדרות אני אוהבת יותר. אני כנראה אוהבת אותן כחבילה אחת.
למען האמת, הן שונות מאוד אחת מהשניה, כשהיגוראשי קאי משתמשת בהיגוראשי בתור מין אקספוזיציה, היכרות או הכנה.
למעשה, הסיפור שמוצג בהיגוראשי קאי יכול פחות או יותר לשמש כסיפור בפני עצמו, אבל הוא לא יהיה בשום אופן אותו דבר בלי כל מה שמוצג לנו בעונה הראשונה; בגלל מה שאנחנו יודעים, בגלל מה שאנחנו לא יודעים ובגלל מה שאנחנו עדיין לא מבינים.

קראתי המון דעות שליליות של אנשים על היגוראשי ועל היגוראשי קאי. אני יכולה להבין את הטיעונים שלהם, אבל אני לא יכולה להצדיק אותם בכלל. אני רק חושבת שהם באו עם ציפיות וגישה לא נכונות כשהם ניגשו לסדרה או הסדרות. אולי הם חיפשו בה את הדברים הלא נכונים, בערך כמו לצפות לשוג'ו בגורן לאגן.
אני חושבת שתנאי הכרחי להנאה מהיגוראשי קאי הוא לא לצפות לאותם דברים שמוצגים בעונה הראשונה, מהבחינה של לחכות לרגעי היאנדרה המטורפים. זה יהיה טיפשי לצפות לזה.
אישית, אני לא ממש ידעתי מה הסיפור, חוץ מהלולי הרצחניות, ולא ציפיתי לכלום, ודי היה ברור לי שהיא לא תימשך ככה גם לעונה השניה, כי זה לא יוכל להתקדם לשום מקום.
לא רק שהיגוראשי קאי לא מתעסקת באותם דברים שהתעסקה העונה הראשונה, היא מציגה את הסיפור והתעלומות הלא ברורות מהיגוראשי ואז הולכת מעבר להן. רחוק, הרבה יותר רחוק.

עכשיו כשסיימתי לצפות בהיגוראשי ובהיגוראשי קאי, אני חושבת שהסדרה הזאת גרמה לי לחוש את אותה תחושה נפלאה שהיתה לי אחרי שסיימתי לצפות באנימה הראשונה (הטובה) שראיתי. אותן תחושות של כיף ושל "ואוו!", של משהו מדהים שאתה לא מצפה לו, של דבר נפלא שגילית.
ואכן, כמו שחבר וותיק אמר לי, זה בטח בגלל אותה רעננות שיש בסדרה הזאת, של משהו שונה שמרגיש כל כך חדש, לא עוד משהו גנרי שאתה נתקל בו שוב ושוב ומותיר אותך בייאוש.

ועכשיו ברצינות, כל מי שאמר שהיגוראשי קאי פחות טובה פשוט לכלך. היא טובה. מאד טובה. לא טובה יותר או פחות מהיגוראשי. היא שונה. והיא לא יכלה להיות טובה כמו שהיא בלעדיה.
נהנתי מהיגוראשי ומהיגוראשי קאי מאד. יותר מדי אפילו.
סדרה נפלאה, סדרות נפלאות.

אני ממליצה עליה בחום, ואני ממליצה לא לבוא אליה עם דעות קדומות.
אני גם ממליצה לצפות בה בחדר מואר היטב ורחוק מהטלויזיה.

higurashi-kai.jpg

למדתי גם על כל מיני דברים טרוויאלים שקיימים במשחק ולא שומעים עליהם בכלל באנימה, ועכשיו אני צריכה לשחק במשחק אפילו יותר.

4 תגובות:

 1. היגוראשי מחכה לי על המחשב כבר כל כך הרבה זמן TT
  עשית לי ממש חשק לקדם אותה בתור P:

  השבמחק
 2. אני שמחה :)
  קדימה קדימה!

  השבמחק
 3. אני צריך באמת להגיע לסדרה הזאת (זאת אומרת, לעונתה הראשונה), אבל בין כל הדברים שאני עוד צריך לראות אני כל הזמן שוכח להוריד אותה.

  בא לך לצרוב עותק לחייל מסכן?

  השבמחק