יום ראשון, 22 בפברואר 2015

רשימת סדרות בעלות דגש נשי/מגדרי - חלק ג'


בפוסט הזה, השלישי במספר, אמשיך את רשימת הסדרות שהתחלתי בפוסטים הקודמים, רשימה של סדרות בהן יש נוכחות נשית משמעותית, נשים חזקות, זווית נשית מעניינת או זווית מעניינת על מגדר באופן כללי.
כאמור, ברשימה יהיו רק סדרות בהן סיימתי לצפות, ואני מודעת לכך שישנן עוד המון סדרות שיכלו להכנס לרשימה, בהן עדיין לא זכיתי לצפות (ואשמח אם תכתבו לי על כמה בתגובות).
בחלק הבא אסיים את רשימת הסדרות, ואכתוב גם על סרטים המתאימים לרשימה, למרות שבאופן כללי אני צופה ביחסית מעט סרטי אנימה, וגם על מספר סדרות המשודרות כעת ביפן, כשמובן מאליו שלא סיימתי לצפות בהן.
בנוסף לכך, כפי שציינתי בפוסט הראשון של הרשימה ובפוסט הקודם, הופעתן של סדרות ברשימה לאו דווקא משקפת את איכות הסדרה, ובסופו של דבר מדובר בעניין של טעם. גם כאן אציין בכוכב ★ סדרות שאני יותר אהבתי.
השתדלתי ככל האפשר לקשר שירי פתיחה של אותן סדרות (הקישור בכוכב), אבל בחלק מהמקרים זה פשוט בלתי אפשרי. ניסיתי למצוא חלופות.

רציתי גם לציין שאחרי פרסום חלק ב', נזכרתי ששכחתי לכתוב על סדרה נהדרת (מאדוקה מאגיקה), והיא צורפה לרשימה ברגע שעליתי על הטעות.

החלק השלישי:

One Off - סדרה קצרה מאוד על מספר חברות, תלמידות תיכון, שמתעסקות ברכיבה חובבנית על אופנועים (בתור כלי תחבורה להגיע עליו לבית הספר למשל). אל העיר מגיעה פתאום רוכבת עשירת ניסיון וסוחפת את הדמות הראשית לטיולי אופנועים מקסימים. קאסט כולו נשי, ובנות על אופנועים. מה עוד צריך?

Ookami to Koushinryou - הסדרה מתרחשת בעולם ימי-ביניים שכזה, בו לורנס הסוחר פוגש בהורו, אלילת תבואה ופיריון בדמות זאב. הורו מצטרפת ללורנס במסעה לחזור הביתה, צפונה, ועל הדרך מסייעת ללורנס במסחר שלו באמצעות החוכמה שלה וחוש העסקים החד שלה. הם נסמכים זה על זו, ובאופן כללי הורו היא דמות חזקה ומהממת.

Panty & Stocking with Garterbelt - סדרה של סטודיו גאינקס, שנעשתה על ידי צוות חובב אנימציה מערבית שלו, וככזו מאוד מזכירה סדרות אנימציה מערביות שמפלרטטות עם הגבול של סדרות ילדים שהן בעצם לא לילדים. פאנטי וסטוקינג הן שתי מלאכיות שאמורות להילחם ב"רוחות", כשבכל פרק ה"רוח" גורמת לקטסטרופה חדשה. סטוקינג היא חולת מתוקים ולא מפסיקה לזלול, ופאנטי מקיימת יחסי מין עם בערך כל דבר שזז. בגדול הן עושות מה שבא להן עם גישה שלא הכי מתאימה למלאכיות...  

וואן אוף

RideBack - רין, רקדנית בלט שכבר לא תחזור לרקוד, מגיעה למועדון הריידבק, שהם סוג של אופנועים רובוטיים, ומציגה כישרון מדהים ברכיבה עליהם. בהתחלה הכל נחמד ומירוצים, אבל לאט לאט אנחנו נחשפים למאבק פוליטי אלים אליו רין והחברים שלה נקלעים בעל כורחם.

Rinne no Lagrange - מאדוקה, תלמידת תיכון והחברה היחידה במועדון שייעודו לעזור לאנשים עם מה שיצטרכו, מתבקשת יום אחד להטיס מכה כדי לעזור לכדור הארץ נגד מתקפת חייזרים. למעשה אותם חייזרים הם בני אדם שנמלטו מכדור הארץ בתקופת שיא הקרחון האחרון ועכשיו תוקפים את כדור הארץ כי סיבות. מאדוקה ועוד שתי חברות להן יש צד בסכסוך, אותן היא פוגשת בהמשך הדרך,  מנסות להגן על כדור הארץ וליישב את הסכסוך. בעזרת רובוטים ענקיים, כמובן.  כתבתי עליה כאן

Ristorante Paradiso - ניקולטה מגיעה לרומא כדי להתעמת עם אמה, אבל כשהיא מגיעה למסעדה שלה, היא שמה לב שכל המלצרים הם גברים מבוגרים עם משקפיים, במין קטע פאטישיסטי שכזה. הסדרה עוקבת אחרי חיי היומיום של ניקולטה, המעורבות שלה במסעדה וההכרות שלה עם צוות המלצרים, כמו גם מערכת היחסים שלה עם אמה שלה. הכל, כמובן, מנקודת מבטה.

Rolling☆Girls - אחרי "מלחמת טוקיו הגדולה", המחוזות השונים של יפן התפצלו לאומות עצמאיות. לכל מחוז כזה יש בוס/ית בעלי סוד של כוחות על שהם מקבלים מאבן מיוחדת, והם נלחמים זה בזה. ארבע נערות רגילות לחלוטין יוצאות למסע רכוב על אופנועים, כשהן נענות לקריאות של אנשים שונים בבקשה לעזרה ביישוב הסכסוכים בין המחוזות. סדרה מאוד צבעונית וכייפית. 

Sabagebu!
 - סדרה על חבורת תלמידות תיכון ועל מועדון ה"סאבאגה" (Survival games) שלהן, מועדון בו בעצם משחקות בקרבות של איירסופט, בינן לבין עצמן, או נגד תלמידות תיכון או אוניברסיטה אחרות. הסדרה עצמה היא סדרת קומדיה, מלאה בנונסנס, וישנם גם פרקים שבכלל לא קשורים לאיירסופט, אלא סתם צחוקים בין הבנות.

Saki - הסדרה היא סדרת ספורט שעוסקת במאג'ונג, במציאות בה מאג'ונג הוא המשחק הפופולארי ביותר, במיוחד הטורנירים של הנשים. סאקי גיבורת הסדרה שונאת מאג'ונג, אבל נגררת לשחק במסגרת המועדון הבית ספרי על ידי חברות, משום שהיתה חסרה להן שחקנית. הסדרה אמנם עוסקת במשחק לוח, אבל היא מלאה בפאנסרביס, ובמוטיבים לסביים. קאסט עצום של דמויות נשיות מגוונות. 
אני אישית למדתי לשחק מאג'ונג בעקבות סאקי.

Sakura Trick - הסדרה היא סדרת קומדיה המתרחשת בתיכון לבנות בלבד שעומד להסגר. בין שתי הדמויות הראשיות מתחילה מערכת יחסים לסבית, ובמהלך הסדרה היא מתעמקת מעט, וכמובן שישנם ריבים וגם יריבות רומנטית. סדרה קלילה שכל המהות שלה היא בדיחות שטותיות ובנות מתמזמזות, לא יותר.

Sasameki Koto - סדרה נוספת שעוסקת בתלמידות תיכון בתיכון לבנות בלבד, אבל היא הולכת יותר לכיוון של דרמה רומנטית ולכל הבלבול שמתלווה לגילוי ולהכרה בכך שאת נמשכת לבנות המין שלך, וכמובן הדרמות שמתלוות למערכת יחסים כזו. סדרה נחמדה ועדינה.

Scrapped Princess - ישנה נבואה שאומרת שכשהנסיכה פסיפיקה תגיע לגיל 16, העולם יהרס. אחיה ואחותה החורגים יוצאים איתה למסע כדי להגן עליה מנסיונות התנקשות חוזרים ונשנים בידי אנשים שרוצים למנוע ממנה להגיע לגיל 16, ובמהלך הסדרה ישנו טוויסט די מגניב. לצערי צפיתי בסדרה מזמן ואני לא זוכרת הרבה...

רינה נו לגראנג'ה

Seirei no Moribito - סדרת פנטזיה בה באלסה, שומרת ראש שכירת חרב, מתבקשת לשמור על הנסיך צ'אגום בסתר ולהגן עליו מפני מתנקשים. במהלך הסדרה באלסה מגלה מדוע היא בעצם מגינה על הנסיך. באלסה עצמה דמות מדהימה, לוחמת אימתנית, וגם אשה אכפתית ונהדרת, ואנחנו מגלים מה הביא אותה להיות מי שהיא כיום.

Seitokai Yakuindomo - סדרת קומדיה על תיכון לבנות בלבד שנפתח בדיוק גם לבנים. היחס בין כמות הבנים לכמות הבנות הוא מזערי, אך בכל זאת יו"ר מועצת התלמידים, שינו, מתעקשת שצודה יצטרף למועצת התלמידים. מה שאולי יכל להשמע כמו חלום רטוב של התיכוניסט המצוי, די רחוק מהמציאות. הסדרה גדושה(!!!) בבדיחות מנקודת מבטן של הבנות על מין, על יחסי מין, על היגיינה נשית, ופה ושם הבנות גם מטרידות מילולית את צודה. הוא, כמובן, לא זורם עם הבדיחות שלהן. בשביל האפקט הקומי.

Sengoku Otome - הסדרה מתרחשת ביפן של תקופת סנגוקו, אליה מגיעה תלמידת תיכון בשם הידיושי, מיפן המודרנית. אם זה לא היה משונה מספיק, אז כל הגנרלים הגדולים של תקופת סנגוקו, כמו גם החיילים שלהם, כולם נשים. הידיושי מוצאת את עצמה מתערבבת ביריבות הפוליטית היפנית של אותה תקופה, לצד אודה נובונאגה.

Senjou no Valkyria - במהלך מלחמה על משאבים על רקע של פסודו-אירופה של ראשית המאה הקודמת, אליסיה, וולקין ואיסארה מצטרפים לצבא של אחד הצדדים ונלחמים כדי להגן על הבית. במהלך הסדרה הם מגלים יותר ויותר על המלחמה ועל הצדדים. לצערי זו עוד סדרה שאני בקושי זוכרת מה קורה בה.

Senki Zesshou Symphogear - יצורים בשם Noise מאיימים על האנושות והופכים לאפר אנשים שבאים איתם במגע. מספר בחורות שנבחרות להילחם בהם לובשות חליפות בשם 'סימפוגיר'. החליפות מופעלות באמצעות שירה (כן כן, הן שרות תוך כדי שהן נלחמות), ומספקות להן שיריון וכלי נשק. שלוש הדמויות הראשיות בסדרה הן בחורות חזקות ומעניינות, ועוברות פיתוח דמות מקסים במהלך הדרך, כמו גם מערכת היחסים ביניהן. גם עליה כתבתי כאן

Servant x Service - סדרת קומדיה עשעוסקת בחיי היומיום של אנשים שעובדים במשרד הפנים או משרד ממשלתי כזה או אחר, היא נוגעת גם בבעיות בהן הם נתקלים במשרד, וגם ביחסים בין העובדים עצמם. הקאסט מורכב באופן שווה מדמויות גבריות ודמויות נשיות. חמודה, קלילה, ועוסקת בנושא שקצת פחות עושים עליו סדרות אנימה.

Shigofumi - סדרה דרמה שעוקבת אחרי פומיקה, דוורית של מכתבי מתים, הנשלחים אל עולם החיים. אם אני זוכרת נכון, בכל כמה פרקים יש סיפור חדש עם אנשים חדשים, ובמהלך הסדרה אנחנו מתחילים לגלות מה בעצם הסיפור של פומיקה עצמה.

Shinsekai Yori - בעולם בו לבני אדם יש כוחות על טבעיים, הסדרה עוסקת בחבורת ילדים ששמה לב שמשהו מוזר בהתנהלות של החברה, ולאט לאט מגלה קצת יותר על העולם שלהם. סדרת דרמה ומתח עם אווירה משונה ומלחיצה. החבורה מתחלקת שווה בשווה בין דמויות של בנים ובנות, ובאופן כללי יש פתיחות מעניינת בנושא של מיניות ומערכות יחסים עם בני המין השני.

סייטוקאי יאקוינדומו

Shirobako - הסדרה עוסקת בסטודיו אנימה. מאוד מטא. הגיבורה של הסדרה היא אאוי מיאמורי, עוזרת הפקה שמתזזת בין אנשי ההפקה השונים; אנימטורים (פנימיים וחיצוניים), במאי, מפיק, תסריטאי ועוד. דרכה אנחנו לומדים על הקשיים והמכשולים שעומדים בפני צוותי ההפקה של כל סדרת אנימה. מיאמורי עצמה והחברות שלה חולמות להפיק סדרת אנימה משלהן יום אחד. הסדרה הזו רק גרמה לי לאהוב אנימה עוד יותר! 

Shoujo Kakumei Utena - אוטנה החליטה להיות נסיך, אחרי שנסיך הציל אותה כשהיתה קטנה. היא מגיעה לבית הספר אוטורי, ונשאבת לתוך מאבק בו המנצח זוכה בכלת הורד. כדי להציל את אנת'י, כלת הורד, מהיחס של המתמודדים האחרים (בנים), היא מחליטה לנצח ולקחת את כלת הורד לעצמה.בהמשך הסיפור מסתבך ומסתבר שהתמונה הרבה הרבה יותר גדולה מזה. אוטנה היא דמות נשית מדהימה ומורכבת, ובאופן כללי זו אחת הסדרות ה"קלאסיות".

Shugo Chara! - סדרת ילדים חמודה, במרכזה נמצאת אמו, תלמידת חטיבה מגניבה ופלפלית שעוזרת לילדים ונלחמת במי שמנסים לגנוב מהם את החלומות (בקטע של שאיפות מקצועיים) שלהם. אמו עצמה ילדה מתבגרת ויש לה את הבעיות שלה, וחבריה ממועצת התלמידים עוזרים לה גם כן.

Sketchbook: Full Color's - סדרת "בנות חמודות עושות דברים חמודים" נוספת שעוסקת גם היא בתלמידות לאומנות! גם היא קומדיה אבל הרבה יותר שקטה ורגועה מהאחרות עליהן כתבתי. גם הקאסט שלה קצת יותר גדול. לגמרי משהו לצפות בו כדי להרגע אחרי יום ארוך.

SoRa No WoTo - סדרה שעוסקת ביחידה צבאית בה משרתות מספר בנות\נשים, עם הטנק המשוכלל שלהן, המוצבת במבצר סמוך לעיר קטנה. הרקע לסדרה הוא עולם פוסט אפוקליפטי בו האוכלוסיה הידללה וחלקים גדולים מהעולם לא מתאימים ליישוב, בעקבות מלחמה. רוב הסדרה מדברת על חיי היומיום שלהן, אבל הן גםמשחקות תפקיד במערכה גדולה יותר.

Steins;Gate - הכוכב של הסדרה הוא הוהואין קיומה, מדען מטורף שמנסה להמציא דרך שתאפשר לו לנסוע בזמן, יחד עם צוות המעבדה שלו. על הדרך הם הופכים בננות לג'לי ירוק במיקרוגל, במקום, מסתבכים עם SERN, ובכלל נקלעים לסיפור מתח של מסעות בזמן וסלט שלם שהם לא יודעים לפתור. בקאסט של הסדרה יש רוב נשי, ומספר נשים חזקות, מגוונות ונהדרות.

Stella Jogakuin Koutou-ka C³-bu - סדרה נוספת שעוסקת ב"מועדון הישרדות" ומשחקי איירסופט, הפעם מזווית קצת יותר ריאליסטית ופחות נונסנסית, עם יותר התעמקות בקרבות ופחות בקומדיה. בהמשך תוספת גוון יותר רציני ודרמטי, כשנראה שהגיבורה נקלעת למצוקה נפשית, והחברות שלה מנסות להגיע אליה.

Strike Witches - במציאות מקבילה בה חייזרים המייצגים את הרייך השלישי, תוקפים את כדור הארץ במקום שתפרוץ מלחמת העולם השנייה, רק נערות בעלות כוחות קסם אשר מרכיבות לרגליהן מטוסים וחמושות במכונות יריה, יכולות להילחם עבור האנושות ולהציל את העולם, הן נקראות סטרייק ויצ'ס. הסדרה מתמקדת באחת היחידות ובטייסות שלה. חוץ מהסיפור המקסים, הסדרה גדושה לגמרי בפאנסרביס, ולגמרי ברור לי למה הרבה אנשים נמנעים מלצפות בה. מנגד, כל הקאסט הוא נשי, המכשפות הן בעצם הגיבורות האמיתיות של המלחמה והן ממלאות את התפקיד המשמעותי של להילחם בחזית וגם להיות מפקדות, וכל הסיפור הוא עליהן. בלי קשר לכל זה, מערכות היחסים בין הדמויות והפיתוח שלהן הן לדעתי נהדרות, ונקודה נחמדה נוספת היא שהמכשפות עצמן מבוססות על טייסים אמיתיים ממלחמת העולם השניה, וכך גם אירועים אחרים בסדרה.

סורה נו אוטו

עד כאן החלק השלישי של הרשימה, ועכשיו נותר רק החלק הרביעי והאחרון.
מקווה שגם הפעם תמצאו סדרות לצפות בהן.

צפייה מהנה!

2 תגובות:

 1. היי פוסט נהדר ואני חושבת שמצאתי פה כמה וכמה אנימות חדשות משלושת הפרקים! :)
  אני חושבת שאת צריכה להוסיף (ולראות כמובן) את-
  emma -עדיין לא יצא לי לראות אותה אבל הבנתי שזאת סדרה מדהימה והדמות הראשית שם נשית,
  the daughter of twenty face/Nijū Mensō no Musume אנימה מדהימה כשהדמות הראשית היא בת, ויש שם דמות שהוא והחבורה שלו הם גנבים סוג של רובין הוד,והם גונבים אותה כי היא ה"תכשיט" של הבית וגם כי מתעללים בה,קיצר סדרה מדהימה שחבל שלא יצא לה המשך,
  10 brave -למרות שהבת בסדרה מוקפת בגברים חזקים שמגנים עליה כל הזמן ,ממש אהבתי את הסידרה היא נחמדה אבל אני מניחה שאולי לא הכי מתאימה לפוסט פה..
  kyokai no kanata- יש 2 דמויות ראשיות בן ובת ממש אהבתי את איך בת מתנהגת ופועלת היא מנסה לכפר על משהו שקרה בעבר ורוצה להציל את הבן
  blood c- הדמות הראשית בת, לוחמת חזקה, הסדרה מלאה קצת בדם אבל אני זוכרת שאהבתי, אבל צפיתי בה די ממזמן אז אני לא הכי זוכרת מה היה שם בדיוק
  say "i love you"- סדרה רומנטית טיפוסית אבל חמודה בטירוף, והבן נלחם כדי לזכות באהבה שלה(לפי מה שאני זוכרת)
  the beast play erin/kemono no soja erin- הדמות הראשית בת והיה היה בעולם של סוג של ימי ביניים ביפן, אמא שלה שלה מטפלת סוג של וטרינרית שמטפלת בחיות גדולות דמויות לטאות ענקיות, ומציגים אותה ואת ההתבגרות שלה ב3 קטעי גילאים, סדרה מקסימה ביותר, שראיתי כמה וכמה פעמים
  skip beat- הבת רוצה להפוך לשחקנית ובכך לפגוע ב"סוג של חבר" שלה שנטש אותה, הדמות מתפחת ממש יפה
  kaleido star- הדמות הראשית רוצה להפוך למופיעה בקרקס, הסדרה שודרה גם בישראל
  princes tutu-הסיגנון ציור עצמו לא משהו אבל זה על בת שהיא בעצם ברווז שהפך לבת כדי לעזור לנסיך שלה, והסידרה כולה סביב בלט, ויש בה מלא נק למחשבה
  fruits basket-סדרה שגם שודרה בישראל והבת טורה נותרת ללא הורים אחרי שאמא שלה נהרגה בתאונת דרכים ועוברת לגור באוהל אחכ בעלי האדמה שהיא הקימה אוהל שם מוצאים אותה והיא עוברת לגור איתם, אבל למשפחה הזאתי יש סוד שאם בן המין השני מחבק אותם הם הופכים לחיות מגלגל המזלות הסיני, סדרה טובה ומוצגים בה הרבה קשיים של המשפחה המורחבת הזאתי וגם של טורה שמלאה ברצון טוב
  התקצירים שלי לא משהו כי שתחפשי בגוגל וסליחה שחפרתי

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה :)

   בקשר לסדרות -
   את ניג'ו מוסומה ראיתי והחלטתי לא לשים. אני לא בטוחה למה, אולי כי היא (הבחורה) הרגישה לי מינורית ביחס לדגש שהגבר שם מקבל או משהו כזה, למרות שהיא הראשית. תכלס הסדרה מתאימה לרשימה. אולי אני אעשה עידכון שלה מאוחר יותר.
   קיוקה נו קאנאטה ניסיתי, אבל היא ממש לא תפסה אותי ולא צפיתי בה (לכן לא מופיעה ברשימה).
   כנ"ל סקיפ ביט.
   את סוקי טה יי נא יו פשוט לא ניסיתי, גם לא ברייב 10. בלאד סי יש מצב שראיתי אבל לגמרי נמחקה לי מהזיכרון.
   בארין, טוטו וקליידוסטאר עדיין לא יצא לי לצפות, אבל תכננתי על זה מתישהו :)
   את פרוטס בסקט גם לא סיימתי, למרות שהגעתי לפרק די מאוחר. פשוט לא נהנתי.
   אמה נשמעת לי מעניינת. אני אלך להוריד.

   גם אם עדין לא ציפית בחלק מהדברים או שלא עניין אותי לסיים, זה טוב שכותבים עליהם בתגובות, כי אולי מישהו אחר כן יצפה בהם :)

   מחק